Na naší provozovně naleznete sortiment kobercových metráží skladem ihned k odběru i desítky vzorků s dodací lhůtou do jednoho týdne.

 

Druhy koberců:

Konstrukce nášlapné plochy koberce

Při volbě koberce je zásadní zejména jeho konstrukce. Poměr výšky jednotlivých vláken k jejich množství na jeden metr čtvereční udává celkovou životnost koberce. Rozeznáváme primárně tyto druhy konstrukcí koberců:

 • Střižený vlas

Při výrobě se konce jednotlivých smyček sestříhávají. Koberec působí luxusnějším a komfortnějším dojmem. Je vhodný pro použití do běžných domácností.

 • Smyčka

Koberce se smyčkou jsou velmi odolné vůči zatížení a mají vysokou tvarovou paměť. Po zatížení se tato vlákna vracejí do svého původního stavu. Vlákno je nestřižené, velice trvanlivé. Vhodný do frekventovaných prostor.

 • Strukturovaná smyčka

Při výrobě tohoto typu koberců dochází k nestejnoměrnému stahování smyček. Kombinace krátkých a dlouhých vláken dovedou vytvořit zajímavé plastické obrazce. Tyto koberce jsou velmi trvanlivé a jsou určeny do namáhavějších prostor

 • Střižený vlas – smyčka

Kombinací dvou typů konstrukce koberce vznikají vzory, které dodají kresbu a plasticitu i jednobarevným kobercům. U těchto koberců není tak výrazně viditelné místní opotřebování.

Materiály používané pro výrobu koberců

Syntetické koberce

Syntetické koberce jsou vhodné pro alergiky, protože jsou odolné proti roztočům. Tyto koberce jsou měkké na dotyk, mají atraktivní vzory, vlákno však není moc flexibilní a často v koberci zůstávají vytlačené stopy

 • Polyamid, nylon (PA)

Polyamid je nejpoužívanějším materiálem pro výrobu kobercového vlákna. Vlákna mají vynikající akustické vlastnosti a zaručují koberci mimořádnou pružnost a trvanlivost.  Tento typ materiálu také dobře odolává opotřebení, ztrátě vlasu a špíně.  Koberce jsou běžně užívány v domácnostech i komerčních prostorách.

 • Polyester (PES)

Polyesterové koberce jsou používány v domácnostech a méně namáhaných komerčních prostorách. Vyznačují se zejména stálobarevností, vysokým jasem a odolností vůči skvrnám rozpustných ve vodě. Polyesterová příze je často produkována z recyklovaných PET láhví, její kvalita je lepší než klasické polyesterové vlákno.

 • Polypropylen (PP)

Materiál oblíbený zejména pro svou příznivou cenu. K jeho vlastnostem patří vysoká odolnost proti zašpinění i odolnost vůči mechanickému opotřebení. Na druhou stranu vytváří malou statickou energii a velice rychle se opotřebuje. Pokud se polypropylenové vlákno zmačká, zůstane natrvalo poškozené.

 • Polyakryl 

Koberce mají vlastnosti srovnatelné s koberci vyrobenými z polyamidu

Koberce z přírodních vláken

Koberce vyrobené z přírodních materiálů jsou mnohem nákladnější, ale také luxusnější. Aby si zachovaly svou přirozenou krásu, je nutné jim věnovat zvýšenou pozornost.

 • Vlna

Koberec z vlny značně tlumí hluk, zlepšuje akustiku v místnosti a výborně izoluje. Nevýhodou tohoto vlákna je malá odolnost proti skvrnám a nečistotě. Není vhodný pro alergiky.

 • Sisal

Sisal je textilní vlákno, které se získává z listů agáve sisalové. Koberce sisal jsou velmi praktické, snadno se udržují. Ideální pro lidi, kteří mají domácí zvířata.

 • Kokosové vlákno

Kokosové koberce jsou drsnější na dotek a vynikají svou odolností.

Kvalita koberce podle techniky výroby

 • Tkané koberce

Považují se za nejkvalitnější koberce. Vznikají při ruční nebo strojové výrobě proplétáním osnovních a útkových nití různými tkalcovskými technikami.

 • Všívané koberce

Vznikají všíváním příze do nosné podkladové tkaniny na speciálních všívacích strojích. Stabilita těchto koberců je zajišťována podlepením různými typy podkladových vrstev, které odpovídají účelu použití, pro které byl koberec vyroben.

 • Vpichované koberce

Nejméně kvalitní koberce. Vznikají strojovým vpichováním do slisovaného materiálu. Většinou jsou vyráběny z přízí z recyklovaných materiálů a při jejich výrobě jsou použita různá lepidla.

Bytové koberce:

Alaska

Alfawool

 Artik

Aspen

Bern

Bingo

Bloomfield

Carara

Expera extra

Fasconation

Favorit

Figaro

Heavy

Kids

Loft

Lunar

Luxus

Melody

Nava

New Melody

Opera

Oregon

Pala

Robust

Saturn

Shaggy

Silver

Song

Sunny

Supreme

Symphony

Tala

Toledo

Touran

Viva

Xanadu

Zaragoza

 

 

 

 

 

logo-a1podlahy

 

 

 

172a94f

 

 

 

 

14866293